Béčko na jaře zatím stoprocentní!

Po příliš dlouhé zimě, jsme odehráli první jarní utkání na domácí půdě s týmem Šeberova. Již od počátku utkání jsme převzali otěže zápasu, když ve 4. min se prosadil Marek Svoboda. Bohužel hned vzápětí v 5. min vystrčili růžky hosté, když srovnali na 1:1. My jsme se však nenechali rozhodit, měli častěji míč na našich kopačkách a kontrolovali hru. Z toho vyústila příležitost, kterou gólově zakončil Michal Volf. Před půli se podařilo zvýšit na 3:0 Michalovi Navrátilovi, který skóroval podruhé pár minut po otočení stran. Tímto gólem “Navr" zlomil veškerý odpor soupeře a zápas se dohrával v naši režii. Patou branku přidal výborně hrající Marek Svoboda a naši poslední branku vstřelila nová akvizice týmu, jež je pokračovatelem rodů Třešňáků v našem klubu, Petr jr. Soupeři se podařilo snížit až v 88. minutě, kdy nechytatelnou střelou do pravého víka vymetl pavučiny Fíšovy brány, který se stihl za míčem jen otočit.

 

Branky: 4. Svoboda, 21. Volf, 39. Navrátil, 56. Navrátil, 74. Svoboda, 80. Třešňák - 5. Kremla, 88. Rzounek

Sestava: Fišer - Sobota, Nosek (K), Melichar, Pýcha - Tran Huy Hung (78. Krampera), Kantor, Svoboda, Pospíšil (46. Třešňák) - Volf (68. Hložek), Navrátil

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ke druhému jarnímu zápasu nastoupilo „béčko“ na půdě Dubče, se kterou podzimní domácí utkání prohrálo smolně 1:0. A velmi dlouho to na podobný průběh vypadalo i tentokrát. Ale vezměme to pěkně popořadě…

Hrací plocha v „Dubči“ připomínala inzerovanou trávu vskutku jen vzdáleně, i proto hrozilo během převzetí každé přihrávky nepřesné zpracování a každá střela mohla být na tomto povrchu nebezpečná. I vzhledem ke kvalitě hřiště byla první půle, co se týče gólových šancí, vysloveně dietní. Pravdou ovšem je, že když už nějaká šance přišla, tak byla na straně Újezda - v obraně vše fungovalo výborně, ale v koncovce to i přesto, že některé šance, u jejichž zárodku byl povětšinou velmi dobře hrající Ondra Kantor, se daly zařadit do kategorie stoprocentních, absolutně nefungovalo.

Začátek druhého poločasu se opět nesl ve znamení našeho náporu, ale všechny šance skončily střelou mimo či doprostřed brány. Několikrát se naši hráči také neúspěšně, byť možná oprávněně, dožadovali odpískání penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala vždy němá. Za množství neproměněných šancí přišel okolo 60. minuty očekávaný trest, domácí využili nedorozumění naší obrany při snaze o vystavení do ofsajdu a z ojedinělého brejku skórovali. Rázem bylo potřeba dotahovat a bylo jasné, že i vzhledem k terénu to bude problematické.

Dubeč se po vstřelení branky začala soustředit výhradně na udržení těsného náskoku. Tato skutečnost, spolu s vydařenými Újezdskými střídáními, kde zejména Ondra Krampera byl na pravé lajně aktivní, přispěla k tomu, že zbytek zápasu se hrál v zásadě už jen na jednu branku. Ale kýžené vyrovnání ne a ne přijít. Až do 79. minuty, kdy po povedené souhře ve středu pole přišla průniková přihrávka na Kubu Noska, po jehož nebezpečném centru si nekompromisní hlavičkou vstřelil domácí obránce vlastní gól. 

Jestli si Újezd mohl v prvních 75 minutách utkání stěžovat na střeleckou smůlu, v posledních 15 minutách se vše otočilo. Ani gól vyrovnávací, ani následný vítězný rozhodně nebudou aspiranty na titul gól měsíce. Vítězná branka přišla po centru do pokutového území v 85. minutě, kdy se po velmi nepřehledné situaci prosadil Marek Svoboda. Rychle inkasované dvě branky těsně před koncem domácí tým zlomily, a tak Újezd vedení 2:1 celkem s přehledem udržel a mohl se radovat z vydřených, ale o to cennějších tří bodů!

Příští kolo odehrajeme doma se třetím týmem soutěže FK Klánovice, kde jsme na podzim prohráli 3:1, takže máme co vracet.

 

Branky: 62. Jaroslav Blesk – 79. Jiří Pavlovič (vlastní), 85. Marek Svoboda l

Sestava: Fišer – Hromádko (71. Krampera), Nosek (K), Melichar, Pýcha – Tran Hung Huy, Kantor, Svoboda, Třešňák (60. Kurka) – Sobota, Volf

 

 

Karel Kapinus | 03.04.2018 15:41 | Přečteno: 214x

Partneři a sponzoři