Béčko: Podzimní mistr bez porážky

Béčko mělo pro svůj poslední podzimní zápas dva jasné úkoly: udržet neporazitelnost a zajistit si přezimování na prvním místě. K jistotě splnění obou úkolů vedla jedině výhra, která nebyla proti solidně hrajícím Nuslím rozhodně garantovanou záležitostí. Úvod zápasu snad ani nemohl dopadnout příznivěji, Mára Svoboda si naběhl za obranu a z voleje uklidil Třešňův centr za záda hostujícího gólmana. Vedoucí gól bohužel žádné uklidnění do domácích řad nepřinesl, naopak více ze hry měly spíše Nusle. Vyrovnání sice nepřišlo přímo z kopaček hostujících hráčů, nutno však říct, že bylo zasloužené. Přetažený roh vracel před bránu jeden z hostujících hráčů, načež si míč do vlastní sítě nešťastně srazil Štěpán Čech. Újezdští byli po zbytek poločasu velmi nervózní, nedařilo se jim držet míč pod kontrolou a náznaky šancí si vytvářel spíše soupeř. Otočení skóre přišlo ve 42. minutě, míč se po odvrácené standardní situaci dostal rychle zpět za naši obranu a hostující útočník se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Strany se měnily za stavu 1:2, k vítězství tak byly potřeba minimálně dvě branky ve druhém dějství.

Soupeř se ve druhém poločase rozhodl pro ještě tvrdší hru na samé hraně zákeřnosti, hrát fotbal se příliš nesnažil, spíše se věnoval maximálnímu možnému zdržování. Tato „taktika“ zpočátku poměrně fungovala, Újezd měl sice územní převahu, ta ale k vyrovnání prozatím nevedla. Neustálé kouskování hry navíc domácím hráčům poměrně brnkalo na nervy. Kurs utkání otočil až v 67. minutě Volfíno střelou z hranice vápna, která si našla cestu k bližší tyči branky hostí. Nejvíce klíčový moment však přišel o tři minuty později. Nuselský brankář po celkem běžném souboji s Gazou při rohovém kopu upadl, načež byl domnělý viník napaden hned dvěma hostujícími hráči. Rozhodčímu nezbylo než oběma udělit červenou kartu, čímž jsme dostali možnost dohrávat ve dvojnásobné přesilovce. Držení míče bylo od té doby výhradní doménou Újezda, k rozdílovému gólu ale zatím nevedlo. Ne, že by se domácí vstřelit branku nesnažili, nicméně tradiční uvolněný herní projev nahradila protentokrát lehká křeč. Vysvobození přinesla krásná střela Fíly Soboty z pětadvaceti metrů, která si našla cestu přesně pod břevno. Definitivní uklidnění přinesla 3 minuty před koncem Volfínova hlavička. Nakonec si tedy béčko připsalo těžce vybojovanou výhru 4:2 a bude neporaženo přezimovat na čele. Možná je dobře, že na cestě k poslední podzimní výhře musel tým ukázat svůj opravdový charakter.

 

SK Újezd Praha 4 B  vs SK NUSLE - 4:2 

 

Karel Kapinus | 14.11.2018 11:45 | Přečteno: 678x

Partneři a sponzoři