Béčko: Poslední tři kola z pohledu hráče

SK Újezd Praha 4 B vs TJ SOKOL BENICE

První poločas zápasu s Benicemi se nesl v podobném duchu jako zatím většina podzimních zápasů béčka. Měli jsme optický tlak ústící ve slušné množství šancí, v jejichž proměňování jsme ale mnoho úspěchů nezaznamenali. Po 20 minutách hry se už začínalo zdát, že kýžený, a zasloužený úvodní gól ani nepřijde. Zanedlouho se však Újezd z první branky v zápase radovat mohl, a ta byla spíše dílem bojovnosti a důrazu, než kandidátem na trefu měsíce. Fíla Sobota se ve vápně dostal k odraženému míči a nadvakrát ho dokázal procpat do sítě hostí. Více klidu pak domácím dodala minutu před odchodem do kabin dvojice Navr, Mára Svoboda. Mára převzal na vápně míč, unikl obráncům a křižnou přihrávkou vyšachoval i gólmana, prvně jmenovaný pak už musel jen doklepnout do prázdné branky. Poločasové vedení mohlo být daleko vyšší, ale i průběžný výsledek 2:0 představoval výbornou pozici pro zisk tří bodů.

Méně znalí diváci mohli během druhého poločasu nabýt dojmu, že si snad týmy vyměnily dresy. K diametrální změně obrazu hry výrazně přispělo i rychlé snížení hostí, které přišlo po hrubé chybě v naší rozehrávce. Z poměrně pohodlně vypadajícího dvougólového byl najednou hubený náskok jednobrankový a na domácí kopačky se začala vkrádat nervozita. Naopak hráči Dubče se osmělili a hra se odehrávala z větší části na polovině Újezda. Tento tlak rezultoval i v brankové možnosti, ale všechny z nich, včetně jednoho samostatného úniku, dokázal Fíša zlikvidovat. Všichni hráči i fanoušci domácích si mohli vydatně oddychnout, když přišel finální hvizd rozhodčího, neboť na výsledkové tabuli stále svítil stav 2:1. Ač tentokrát docela se štěstím, tři body zůstaly opět doma!

Fotogalerie k zápasu - pro prohlížení klikněte na obrázek 

 

FK Dukla Jižní Město B - SK Újezd Praha 4 B

V 8. kole nastoupil Újezd k utkání dvou týmu z předku tabulky na půdě Dukly Jižní Město. Vzhledem ke kvalitě soupeře a důležitosti zápasu byla naordinována taktika zabezpečenější obrany a využívání příležitostí k rychlým protiútokům. Tuto taktiku se v prvním poločase dařilo zvládnout naprosto skvěle. Dukla sice ze začátku měla více ze hry, náznak tlaku ale utnul náhlý úvodní gól v její síti. Rychle vhozený aut do pokutového území skončil po Márově přistrčení u Pepy, který ho bez větších okolků poslal do domácí sítě. I druhý zásah v domácí síti přišel ze standardní situace. Hromadův výborně zahraný roh si na zadní tyči našel Mára, a jeho pravděpodobně do branky směřující hlavičku zblízka dorazil do bránu Karel Charvát. Ještě veseleji pak bylo o 6 minut později, kdy Mára z brejku zvýšil již na 3:0 pro hosty, kterýžto stav vydržel až do poločasu.

Zvláště s ohledem na průběh zápasu předchozího kola nebylo radno ve druhém poločasu nic podcenit. Dění na hřišti napovídalo, že újezdští se z uvedeného zápasu poučili. Defenzivní složka hry fungovala i nadále bezchybně a Dukla si za celý zápas nevypracovala jedinou vážnější šanci. Disciplinovaný a obětavý týmový výkon nakonec přinesl Újezdu zasloužené vítězství, které mělo nakonec hodnotu 4:0. Poslední čtvrtý úder zasadil v 90. minutě Pepa Kurka, když se prosadil po přihrávce Rádi Tajtla.

 

SK Újezd Praha 4 B – Jižní Město Chodov - fotbalový klub

Deváté kolo se v Újezdě neslo ve znamení derby, tedy utkání proti Chodovu. Takové zápasy bývají vždy poměrně emotivní, navíc v tomto případě se jednalo o střetnutí prvních dvou celků tabulky. Hodně namotivovaný hned od úvodního hvizdu byl hlavně Újezd a hned během prvních dvou minut si vypracoval tři stoprocentní gólové šance. Ani Volfíno, ani Mára, ani Třešeň ale síť za hostujícím brankářem nerozvlnili. Tato úvodní pasáž jako by předznamenala obraz celého zápasu. Újezd celou první půli bušil do obrany Chodova, a i přes velké množství šanci se ne a ne prosadit. Chvílemi to vypadalo, že je hostující branka snad začarovaná. Zmíněné „kouzlo“ vydrželo působit celou první pětačtyřicetiminutovku, Újezd z obrovského tlaku nevytěžil zhola nic a strany se měnily za bezbrankového stavu.

Na poměry druhé třídy velmi početné obecenstvo se úvodní branky dočkalo, když mnozí ještě možná dojídali poločasovou klobásu. Ve 48. minutě otevřel skóre Mára a všem domácím fanouškům i hráčům se notně ulevilo. Navíc hned o 3 minuty později se Márovi podařilo zvýšit na 2:0. Vzhledem k předchozímu průběhu zápasu se v tu chvíli zdálo, že Újezd zápas už musí v klidu dohrát. Podobná myšlenka se bohužel na chvíli možná dostala do hlavy i domácím hráčům. Chvilkového polevení hosté dokonale využili a v 55. minutě se jim podařilo snížit na 2:1. Snížení naprosto změnilo dynamiku zápasu, hráči Újezda znervózněli a hráčů hostí bylo najednou plné hřiště. A změna obrazu hry se velmi rychle projevila i na výsledku. Dlouhý míč se odrazil za naši obranu, navíc Fíša podklouzl a hostující útočník tak neměl problém srovnat na 2:2. Vedení, které se pracně podařilo během padesáti minut vybudovat, se během pěti minut rozplynulo, což samozřejmě nemělo na psychiku domácích dobrý vliv. Najednou se nic nedařilo a s výsledkem to začalo vypadat bledě.

Újezd v této situaci ukázal sílu svého a podařilo se mu s nepříznivým vývojem zabojovat. V 71. minutě zakončil akci po levé straně střelou k bližší tyči Pepa a vedení bylo opět na straně domácích, tentokrát v poměru 3:2. Tato trefa se nakonec ukázala být vítěznou, protože v posledních 20 minutách se již skóre nezměnilo. Ač tedy průběh nebyl právě bezproblémový, tři body nakonec zůstaly doma.

 

Karel Kapinus | 22.10.2018 14:29 | Přečteno: 617x

Partneři a sponzoři