Céčko: Je libo nějaké body?

S trochou nadsázky lze na úvodní dotaz odpovědět, že pokud chce někdo body, stačí  si přijet zahrát s námi.

Minulé kolo jsme nezvládli na půdě Mezinárodního svazu mládeže, kde jsme prohráli 8:2, v tomto kole jsme doma nestačili na Duklu Jižní Město a prohráli 8:1. 

Jasně, chyby se stávají a prohry jsou toho součástí, ale jde o to, jaké prohry to jsou. Prohrajeme-li  2:1 po chybě, zamrzí to, ale hrát s některými týmy se prostě nedá a to je třeba si uvědomit. Jsou to všechno mladí chrti,  kteří do toho umí více či méně kopnout, a jakmile umí, máme šanci odehrát zajímavé utkání jen první poločas. Pak dojdou síly a je jen otázka času, kde se výsledek zastaví. Problém je, že takový fotbal pak člověka ani nebaví a vlastně se každý těší, až bude konec. Neberme ten věk jako výmluvu, je to prostě fakt, jsme nejstarší tým v soutěži a proti o generaci mladším soupeřům, kteří dokážou "jezdit" devadesát minut, je to prostě peklo. 

Je těžké zhodnotit uplynulé utkání, vyčítat někomu, že mu soupeř utekl a dal gól nebo na něj přihrál, není na místě. Asi jsme mohli jednu dvě šance proměnit v prvním poločase, a mít tak vyrovnané poločasové skóre, ale obraz druhé půle by se tím asi nijak nezměnil.

Nakonec pozitivní je, že jsme přežili utkání ve zdraví a budeme si moci snad alespoň trochu spravit chuť při utkání s Kunraticemi tuto sobotu.

 

Karel Kapinus | 14.05.2018 14:22 | Přečteno: 256x

Partneři a sponzoři