Jak vidí jarní část sezóny trenér Áčka?

Pražský fotbalový svaz přinesl pohled Karla Jeřábka na jarní čásat sezóny.

 

Jaro v přeboru bude těžší, tuší trenér Újezdu Praha 4 Jeřábek

Újezd Praha 4 má před sebou obrovskou výzvu. Podzimem jako nováček prosvištěl bez jediné porážky, vede tabulku Pražská teplárenská přeboru a soupeři se mocně chystají zastavit jeho tažení. Příprava jde pomalu do finiše, a tak nebylo od věci zjistit, zda přijde útok ze strany Újezdu Praha 4 na vyšší soutěž a jaké změny v týmu nastaly. „O postupu nemá smysl mluvit, když je před námi celé jaro. Samozřejmě budeme chtít vyhrávat, ale to chce každý,“ říká trenér Karel Jeřábek. Za důležité považuje, že tým zůstal během pauzy pohromadě.

Jarní start přeboru se pomalu blíží. Jak jste spokojený s přípravou?
Trénovali jsme třikrát týdně, ve středu se chodilo do posilovny, patřičná péče se věnovala i regeneraci. Co jsme chtěli, tak jsme zvládli. A to včetně soustředění, kdy se trénovalo od pondělí do pátku, z toho čtvrtek a pátek dvoufázově. Měli jsme fitness tréninky, plážový volejbal i výběhy. Chtěli jsme, ať to mají kluci co nejpestřejší.

Na startu byla řeč o zařazení pár mladších hráčů, povedlo se?
Přivedli jsme jen mladého Jíru z Dukly Jižní Město. To je ročník 2000, je to mladý kluk, co má budoucnost. Dobře zapadl, nevynechal jediný trénink. Má chuť na sobě pracovat, ale chce to ještě čas.

A co nějaké odchody, řekl si někdo dobrými výkony třeba o angažmá ve vyšší soutěži?
Zůstali jsme všichni pohromadě, což je taky plus. Kádr je stejný. Samozřejmě tam byly nějaké komplikace, že někdo třeba kvůli nemoci vypadl na dva týdny a teď to bude nějakou dobu ještě dohánět. Ale kádr zůstal stejný.

Zaznamenal jsem, že vám jeden z přípravných zápasů odpadl. Byla to komplikace?
To se nám stalo před týdnem, kdy jsme měli hrát s Ďáblicemi. Soupeř ale neměl dost hráčů, nesehnal je, tak se to utkání zrušilo a kluci dostali volno.

Jinak se vám výsledkově a nejspíš i herně celkem dařilo. Ukázaly vám herní prověrky posun i ve smyslu herního projevu?
U nás je to, dá se říct, pořád stejné. Na jednotlivé výkony hráčů může mít vliv to, když je třeba po zranění, ale jinak se na hře Újezdu Praha 4 nic nemění.

Dávali jste hodně gólů. Pět Průhonicím, devět Hvozdnici, osm Jesenici a s divizní Ostrou jste hráli 2:2. To vypadá, že se mají soupeři v přeboru na co těšit...
Je to příjemné, že dáváme góly, ale zase nějak moc to neberu. Soupeři určitě nehráli kompletní, šlo o přípravu, zkoušení. Ani my jsme teda ani jednou nehráli v kompletní sestavě, ale o tom zima je. Hráči třeba jedou na hory, jsou tam nemoci a drobnější zranění.

Generálka vás čeká proti Admiře. Už víte, zda přijede rezerva nebo áčko? Rezervu nově vede trenér Gregor, divizní tým pak váš velký kamarád a někdejší parťák František Peřina...
Ještě to není jisté, ale snad by u nás mohlo hrát áčko, takže přijede Franta Peřina. Nechceme zápas určitě nějak hrotit, cílem je, aby všichni dohráli ve zdraví a ještě jsme si něco před startem jara vyzkoušeli.

Sledoval jste dění u konkurence?
Konkurenci jsem ani moc nesledoval. Teď jsem se tedy byl podívat na zápas Přední Kopaniny s Dolními Chabry, ale tam měla Kopanina jasně navrch (8:1). Ukázala, že má kvalitu a bude určitě chtít skončit v první trojce.

A co váš největší konkurent z Uhelných skladů?
Ty hrály hned po nich se Slaným, tak jsem se podíval také. Byl to kvalitní zápas a určitě bude jaro v přeboru hodně zajímavé.

Cíle se ale nemění. O první pozici jste se po podzimu nechtěl moc bavit, změnilo se něco během zimy?
Budeme chtít asi jako každý vyhrávat. Ale o postupu se nemá cenu v tuhle chvíli bavit, vždyť je před námi celé jaro. Necháme to plout, budeme hrát a uvidíme, jak to dopadne.

Po podzimu jste říkal, že jaro bude pro Újezd Praha 4 těžší. Stojíte si za tím?
Samozřejmě. Na podzim jsme šli do soutěže jako nováček, teď už jsme okoukaní. Soupeři budou mít větší motivaci. Hodně týmů bude v ohrožení sestupem, důležitý pro ně bude každý bod, nahoře se taky bude bojovat. Čeká nás hodně zajímavé jaro. Nám můžou hodně napovědět úvodní tři kola. To máme Kopaninu, Královice a Hostivař. Tam se ukáže, jestli a jak jsme schopní na povedený podzim navázat.

 

Zdroj: www.fotbalpraha.cz

Link: https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8540-jaro-v-preboru-bude-tezsi-tusi-trener-ujezdu-praha-4-jerabek

Karel Kapinus | 05.03.2019 11:55 | Přečteno: 309x

Partneři a sponzoři