Béčko: Junioru jsme oplatili podzimní porážku

Po týdenní pauze vynucené odhlášením záložního týmu Kolovrat ze soutěže jsme přivítali druhý tým skupiny – Junior Praha. Na podzim jsme dostali od soupeře výprask 4:0 (i když jsme si k němu z jisté míry přispěli sami), tak jsme chtěli výkonem a výsledkem tuto prohru odčinit. Nečekalo nás nic lehkého – trio hráčů Jiráň, Hrubý a Nykl sami dali doposud 51 gólů (tedy vice než náš celý tým), což opravdu budí respekt.

 

Nicméně se stanovenou taktikou – “neposrat se”, hrát to po stranách a využít standardních situací jsme se pustili do zápasu. První dva pokyny jsme plnili první půli celkem svědomitě. Ze přibližně 12 standardních situací jsme však vyplodili jen dvě nebezpečnější hlavičky a ty golem neskončili. Soupeře jsme však k ničemu vážnějšímu nepustili – jedna větší šance zapříčiněná propadnutím naší obranné dvojice za zády Rudyho neskončila. Za nerozhodného stavu, kdy jsme cítili, že máme trochu vice ze hry, jsme šli do kabin.

 

Po vynuceném střídání z důvodu zranění Romana se dostal do hry benjamínek týmu Třešeň a my jsme lehce změnili rozestavení. I to mělo za následek, že se do presingu dostala dvojice Krampič – Bláža, kdy první jmenovaný poctivě dostoupil stopera hostů, vybojoval míč a předložil jej druhému jmenovanému, který s instinktem zabijáka prostřelil brankáře Pšanského a skóroval tak potřetí ve dvou zápasech. Vedení 1:0 nás oživilo a dodalo nám síly do dalších minut a vzápětí (během další minuty) se ve skrumáži na úrovni vápna hostů nejlépe zorientoval Navr a potvrdil status nejlepšího střelce našeho týmu. Když o další tři minuty později šel po druhé žluté kartě do sprch hostující Nykl, zdálo se, že bychom mohli vítězství udržet.

 

Dostali jsme se do dalších šancí, především ta Volfína a Třešně vypadals slibně, ale skórovat se nám již nepodařilo. Na druhé straně jsme museli dávat neustály pozor na Jiráně, dle mého názoru jednoznačně nejrychlejšího hráče soutěže, ale Vašek i s přispěním svých bránících kolegů, především pak Rudyho, který nás několikrát podržel, jej k ničemu nepustili. Troufám si říct, že vítězství 2:0 bylo zasloužené, ale velmi náročné. Celý tým nechal na hřišti všechno a zaslouží si velkou pochvalu!

 

 

Karel Kapinus | 02.05.2018 16:01 | Přečteno: 352x

Galerie

Partneři a sponzoři