Přebor očima hráče: Litování soupeře a hecování před šlágrem

Pražský fotbal přinesl další pohled Tomáše Podvína na uplynulé kolo.

V sobotu odpoledne mi přišlo několik zpráv od kamarádů, kteří naše zápasy sledují (když ne živě, tak alespoň na dálku). “Co se to tam dělo?” ptali se. Mysleli náš zápas s Braníkem, který jsme vyhráli 7:0. Odpovídal jsem poněkud netradičně. Proč?

Myslím si o sobě, že mám vítěznou povahu. Nesnáším porážky, i při bagu na tréninku. Nesnáším, když dostaneme zbytečný gól, i když vedeme třeba 5:0. A vždy chci hrát naplno celý zápas, snažím se tím nakazit všechny okolo.

Tentokrát jsem se ale přistihl, že mi bylo soupeře líto. Braník dostal totiž za poslední dvě utkání 13 gólů a my mu naložili dalších 7. Přitom jsem měl pocit, že Braník nebyl tak špatným týmem, aby měl dostat 20 fíků za tři utkání...

Nám to tam prostě tentokrát padalo. Vždyť jsme na začátku třetí minuty vedli 2:0. Hodně mě ale překvapilo, že se Braník vůbec nepoložil a dál hrál svou hru. Přestože dostávali další góly a poločas byl 4:0, zvládli to bez zbytečné frustrace.

V tomhle má můj obdiv kapitán Braníku Adam Trávník. Nemyslím teď proto, že je to můj kamarád a super kluk, ale protože se na hřišti ukázal jako skvělý lídr. Mladší spoluhráče neustále podporoval, snažil se z nich setnout tlak a tíhu debaklu.

Na druhou stranu musím říct, že Trávníky (s velkým T) by fakt Braník potřeboval minimálně tři, jak řekl hostující trenér po zápase. Myslím, že jen s mladými dnešní přebor hrát nejde. Nebo jen sakra těžko. Každopádně mám jasno a přeju Braníku záchranu!

Ale už dost skromnosti. Díky výhře 7:0 jsme se vrátili na první místo tabulky o skóre před Uhelné sklady. Přiznávám, že si to velmi užíváme. Nečekali jsme to. Někdo mi po zápase říkal, ať nezpychneme. Já si ale myslím, že to má právě opačný efekt.

Teď se nám daří a my hodláme udělat všechno, aby to pokračovalo. Protože jsme si všichni už v kariéře zažili i negativní série a moc dobře víme, že je pak všechno o dost horší. Pád umí být rychlý a bolestivý.

Takže věřím, že počáteční úspěch nás naopak motivuje makat ještě víc. Moc nás to baví.

No a makat budeme muset hlavně v sobotu, protože se představíme na hřišti Uhelek. Myslím, že tenhle duel si nálepku zápas kola fakt zaslouží. První s druhým, dva neporažené týmy, stejný počet bodů. Strašně se na ten zápas těším.

A nejde jen o postavení v tabulce, v Uhelkách znám minimálně půlku mančaftu a s klukama se už trochu hecujeme. Navzájem si přejeme úspěch, ale v zápase si nic nedarujeme. Po něm si klidně dáme pivko, ale na hřišti to bude řežba. Tak to musí být!

Bude to pro nás velká zkouška. Mým cílem je, abychom ji složili. To znamená, že až se v sobotu večer někde na zahrádce podívám na mobil, chci nás vidět pořád na špici. Protože ten pohled se nikdy neomrzí.

P. S.: Dnes jsem to pojal hodně “újezdsky”, vím, promiňte mi mírnou euforii. Příště se zase podívám na pražský přebor z většího nadhledu. A taky necháme promluvit i někoho jiného...

 

Zdroj: www.fotbalpraha.cz

Link: https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8298-prebor-ocima-hrace-litovani-soupere-a-hecovani-pred-slagrem 

Karel Kapinus | 20.09.2018 09:37 | Přečteno: 213x

Partneři a sponzoři