Prosím čtěte – Koronavirus a nouzový stav!

Nouzový stav je situace, kterou mnozí z nás ještě nezažili, a pro mnohé z nás je to tedy nová zkušenost. Nikdo přesně neví jak nově vzniklou situaci s pandemicky se šířeným virem COVID-19 efektivně podchytit a není vůbec na místě ji jakkoliv podceňovat.

Vyhlášeným vládním opatřením od páteční (13.3.2020) šesté hodiny ranní začal platit zákaz přítomnosti veřejnosti v bazénech, turistických informačních centrech a na venkovních i vnitřních sportovištích s účastí přesahující ve stejný čas 30 lidí.

Rovněž musí být zavřené všechny restaurace, pivnice, bary a podobná zařízení. Zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovny, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny.

Tyto vládní opatření se z pohledu sportu týkají každého z nás. Co to tedy pro nás znamená? Klíčovým heslem je 30 lidí ve stejný čas na jenom místě!

TENIS

Tenisové kurty jsou nadále v provozu, uvážíme-li, že máme 3 kurty a na nich může v jeden okamžik hrát maximálně 12 hráčů (bereme-li v úvahu., že jde o hraní čtyřhry) tak ani při účasti náhradníků nenaplníme onu kvótu 30 lidí.  K dispozici jsou šatny, s prodejem občerstvení raději nepočítejte a mějte jej s sebou.  

FOTBAL

Zde je situace vážnější, s okamžitou platností jsou přerušeny všechny soutěže a tedy i dočasně zrušeny veškeré fotbalové zápasy.

Tréninky jsou teoreticky možné, ale opět mějme na paměti kvótu 30 lidí. V praxi to znamená bud rozmělnit tréninky dospělých do více jednotek s menším počtem hráčů nebo jej případně úplně zrušit Problém mohou představovat tréninky mládeže, na které děti vozí rodiče. Jednoduchých počtem 20 dětí+20 rodičů zjistíme, že danou kvótu překračujeme. Zde se nabízí možné řešení a to buď děti trenérům v určitých intervalech odevzdat, neúčastnit se tréninku a po skončení si zase děti v intervalech vyzvednout. Nebo rozmělnit tréninky do více jednotek a více dní nebo je také zrušit. V rámci sportoviště jsou k dispozici šatny, restaurace není v provozu, občerstvení je třeba mít s sebou. At už se jedná o tréninky dospělých nebo mládeže než cokoliv podniknete, informujte se u svých trenérů, jestli vůbec (nebo jak) budou tréninky probíhat.  

 

Všechna nařízení jsou platná až do odvolání a jejich porušování je trestné. Bez ohledu na tento fakt apelujeme na selský rozum každého z nás, zvažte reálně své možnosti a nevystavujte sebe nebo své děti zbytečně riziku neuváženými nebo lehkomyslnými kroky.

 

Přikládáme přílohou právní stanovisko k Usnesení vlády ČR, které si vyžádala Česká unie sportu.

Výkladové stanovisko

 

Výbor SK Újezd Praha 4

 

 

 

Karel Kapinus | 14.03.2020 18:53 | Přečteno: 824x

Partneři a sponzoři