SK Újezd „A“ - FK Zlíchov 3:1. Tři body zajistil gólový finiš

Po ztrátě na Zličíně jsme měli v 11. kole přivítali na domácí půdě poslední Zlíchov. Soupeře jsme každopádně nehodlali podcenit, protože se mu sice nedařilo výsledkově, ale kvalitu dokazoval poměrně pravidelně, když dokázal o body obrat mimo jiné Podolí. Přesto jsme úvod utkání nezvládli a museli otáčet. To se nám naštěstí podařilo a máme hodně důležité tři body. (více v článku)

Hosté začali nebojácně a ve 12. minutě mohli slavit. Míč se trochu se štěstím dostal k útočníkovi Janu Pavlicovi, ten si se šancí poradil a poslal Zlíchov do vedení 1:0. Na špatný úvod jsme mohli okamžitě zareagovat, ale bohužel jsme neproměnili penaltu za faul na Honzu Nováka.

Přesto jsme se vyrovnání dočkali ještě v prvním poločase, když míč do sítě dopravil Pepa. Pak jsme měli hned několik dobrých šancí, ale žádná se neujala. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu jsme přišli odhodlaní zápas zvrátit, ale šance najednou nepřicházely. Hosté se ještě více zatáhli a jejich obrana fungovala výborně. Zároveň nám ale příliš nehrozili a tak se čekalo spíše na to, jestli dokážeme vstřelit gól, nebo utkání skončí remízou.

Nejblíže ke gólu měl po hlavičce těsně vedle Tomáš Podvín a po střele kousek nad Honza Novák. Pořád jsme ovšem čekali a nervozita stoupala. Nakonec jsme ale branku vydřeli, když Podvín obešel brankáře a zasunul do prázdné branky. Psala se 81. minuta.

O dvě minuty později už nám bylo dobře, protože se do úniku dostal střídající Michal Navrátil a s jeho výrazným přispěním se prosadil pohotově Honza Novák a zvýšil na 3:1. Zápas už se pak jen dohrával a dokonce jsme mohli přidat ještě jednu branku. Tak jako tak jsme si po závěrečném hvizdu pořádně oddechli, že tři body zůstaly doma, i když musíme zároveň vyjádřit respekt ke Zlíchovu. Takhle nevypadá poslední tým tabulky. Teď už se každopádně můžeme soustředit na zápas podzimu, který odehrajeme v sobotu od 10:15 na půdě prvního Podolí, na které ztrácíme v tuto chvíli jeden bod!

Branky:
Branky: 28. Nam Tran Huy, 81. Podvín, 83. Novák – 12. Pavlica

Karel Kapinus | 11.11.2017 09:11 | Přečteno: 171x

Partneři a sponzoři