SK Újezd P4 "B" - FK Klánovice 4:2 , hezké fotbalové odpoledne!

V pozdním nedělním odpoledni, kdy naše béčko nastupovalo proti týmu Klánovic, panovaly podmínky pro fotbal jako stvořené. Možná i tomu můžeme připsat chuť, se kterou se Újezd na soupeře již od první minuty vrhl. Naši borci od úvodního nutili aktivním pressingem soupeře k chybám v rozehrávce a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Po rohovém kopu se po krásném náběhu zakončeném nekompromisní hlavičkou prosadil Vašek. Ani vstřelená branka nedonutila Újezd ke snížení aktivity, naopak to vypadalo, že hosté mají s rozehrávkou čím dál tím větší problémy. Avšak z mnoha šancí se do poločasu podařilo proměnit jen jedinou, a tak se do šaten šlo za pro hosty poměrně milosrdného skóre 2:0.

Kromě neproměňování šancí podal ale Újezd v prvním poločase výborný výkon, vytknout se daly snad jen dva zbytečné fauly, po kterých přišly nebezpečné standardky. Skvěle fungoval střed hřiště, kde operoval Kanty s Pepou, příkladně působila i stoperská dvojice a pochvalu rozhodně zaslouží i oba útočníci, kteří ve vzdušných soubojích vyloženě dominovali. Ve druhém poločase jsme ubrali na pohybu a na obrazu hry to bylo znát. Výrazně přibylo nakopávaných míčů, a i když se Klánovičtí zatím do šancí příliš nedostávali, mezihra Újezda už nebyla zdaleka tak plynulá. Přesto se nám podařilo zvýšit, když se po nádherné Kantyho kolmici prosadil ze samostatného průniku Pepa. Určitě se mu ulevilo, protože tím odčinil neproměněnou podobnou situaci v první půli, kdy pokusem o lob přesně našel připravené ruce gólmana.

Přestože se hosté do žádných šancí nedostávali, dočkali se relativně brzy snížení. A musíme uznat, že to byla trefa krásná, volej z křídla zapadl přesně ke vzdálenější tyči branky. Jak se dalo čekat, utkání se po kontaktním gólu stalo nervóznějším, a když už to vypadalo na uklidňující čtvrtou branku, neuznal ji rozhodčí pro ofsajd. Nemuseli jsme ale smutnit dlouho, následnou laxní rozehrávku hostí vystihl Kurka, což mu dalo dost času podívat se, kde stojí brankář a uklidit míč na přední tyč. Ani vedení 4:1 ještě neznamenalo jistotu tří bodů. V posledních deseti minutách se Klánovice nadechly k závěrečnému náporu a podařilo se jim z rohu, po nedůslednosti v domácí obraně, snížit. V předposlední minutě měli hosté dokonce velkou šanci dostat se na rozdíl jediné branky, ale minelu v obraně uhasil fantastickým zákrokem Fíša.

Body tedy zůstaly zaslouženě doma, a pokud se podaří na dosavadní výkony navázat, můžeme se jen těšit na další jarní duely!

 

 

Karel Kapinus | 10.04.2018 14:10 | Přečteno: 162x

Partneři a sponzoři