Stodůlky – SK Újezd „A“ 1:2. Vydřená výhra v závěru

V 18. kole jsme jeli na půdu Stodůlek a očekávali zatím nejtěžší zápas jara. To se také potvrdilo. Po vyrovnaném průběhu jsme ale nakonec mohli slavit těsnou výhru 2:1, díky které zůstáváme na jaře bez ztráty kytičky.

Utkání jsme začali dobře a hned po dvou minutách se Zdenda Hanzlík řítil do první velké šance, jenže střela z jeho kopaček skončila těsně mimo branku. Stejně dopadly i další naše příležitosti.

A tak se radovali naopak domácí. Jejich první velkou šanci ještě dokázal vynikajícím zákrokem zachránit Bojčus, ale ve 31. minutě už nemohl nic dělat. Stodůlky vedly 1:0.

Do poločasu jsme soupeře lehce zatlačili, ale stejně jako předtím nás zradilo zakončení. V poslední minutě první půle jsme pak přežili nebezpečnou situaci před naší brankou.

V kabině byla trochu bouřka, protože jsme si to takto určitě nepředstavovali. Do druhého poločasu jsme tak nastoupili odhodlaní zápas otočit.

Klíčová situace přišla v 58. minutě, kdy jsme se konečně dokázali prosadit. Po Kantyho přímém kopu se hlavou trefil přesně k tyči Jirka Ptáček a zaznamenal svůj první gól (do správné branky) v našich barvách.

Přestože jsme vyrovnali, pořád nás čekala zatraceně těžká práce, jelikož domácí se nechtěli v žádném případě vzdát a nadále příkladně bojovali. Dokonce jednou zahrozili z brejku, ale přežili jsme.

A pak to přišlo. V 86. minutě jsme rozehráli rohový kop, střídající Mára Svoboda se parádně pověsil do vzduchu a hlavou rozhodl. 2:1! Tři body máme!

Vyhrávat podobné zápasy, ve kterých se ne všechno ideálně daří, je nakonec to nejdůležitější. Všechna čest každopádně Stodůlkám, které nám to udělaly maximálně těžké.

Příští duel odehrajeme na domácí půdě proti Vltavínu v sobotu od 17:00.

Karel Kapinus | 24.04.2018 11:45 | Přečteno: 39x