Dnes je: 18. 01. 2018 Svátek má Vladislav
  Tenis


  Tento týden

V tomto tydnu se nehraje zadny zapas


 
Řepy - 7
Řepy : SK Újezd (MŽ) - 8.10.2011
zobrazení: 1143
známka: 0
  Narozeniny slaví
06.01 Květoň Pavel 43
06.01 Lupínek Petr 47
07.01 Hagen Albert 10
10.01 Řečinský Tomáš 40
11.01 Zuna Petr 47
12.01 Gasiorek Jaroslaw 29
17.01 Kruml Petr 32
21.01 Mindžak Pavel 37
21.01 Kollinger Jan 31
23.01 Bína Richard 10
24.01 Hanzlík Zdeněk 35
31.01 Veselý David (Ú) 24


  Reklama
  Facebook

  Přihlášení čtenáře

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

  Zajímavé odkazy
LIVESCORE.in

  Partneři a sponzoři
  Počasí
Soutěž mladších žáků 2011/12 - pravidla
Níže v článku přináším doporučení komise mládeže Pražského fotbalového svazu na restrukturalizaci soutěží mladších žáků na území hlavního města Prahy pro soutěžní ročník 2011/2012.

Na konci článku je odkaz na pravidla schválená ČMFS, která se lehce liší od doporučení komise mládeže PFS.Boží Dar


ÚVOD

Toto je doporučení komise mládeže pro Výkonný výbor PFS na restrukturalizaci soutěží mladších žáků v rámci Prahy. Tyto soutěže se budou hrát ve věkové kategorii mladších žáků, které by měly být odstartovány od soutěžního ročníku 2011/2012. Komise mládeže doporučuje, aby soutěže byly organizovány formou dlouhodobých soutěží. Jednotlivé soutěže budou zakončovány v rámci jednotlivých oblastí a nebudou dohrávány do republikového finále.
Z hlediska dalšího rozvoje mládežnického fotbalu je bezpodmínečně nutné, aby se hrál celoplošně v rámci celé České republiky. Následně, dojde-li ke schválení předkládaného materiálu VV PFS, měl by se tento materiál stát základní technickou normou platnou od soutěžního ročníku 2011/2012.

Základní technická ustanovení a odlišnosti v pravidlech

 • 1. Hlavním smyslem kategorie mladších žáků je umožnit hráčům herně se projevit a rozvíjet, proto je nutné, aby jejich pohyb na hrací ploše vyjadřoval radost ze hry. Na základě této skutečnosti se doporučuje trenérům při utkáních svých svěřenců vhodně vystupovat.
 • 2. Platí platná pravidla fotbalu s následujícími odlišnostmi vyplývajícími ze specifických zvláštností této herní formy.
  • a. Hrací plochou je pro kategorii mladších žáků 1 hrací plocha o rozměrech minimálně 58x44m a maximálně 65x50m, která je vymezena postranními čárami nebo nízkými metami (hrací plocha může být situována od vápna k vápnu s dodržením výše zmíněných rozměrů).
  • b. Pokutová území o rozměrech 29x12m jsou vyznačena metami.
  • c. Branky mají rozměr 2x5 metrů a jsou umístěny uprostřed brankových čar. Branky jsou opatřeny sítěmi.
  • d. Pokutový kop se zahrává ze vzdálenosti 9 metrů od branky.
  • e. Rohový kop je zahráván v rozích hrací plochy soupeře
  • f. Brankář nesmí vykopnout míč „z ruky“ na polovinu hrací plochy soupeře. Jakmile položí brankář míč na zem, může pokračovat ve hře pouze nohou. Při uvádění míče do hry musí být hráči soupeře mimo pokutové území.
  • g. Aktivně působí na hrací ploše maximálně 8 proti 8, přičemž počet hráčů připravených zasáhnout aktivně do mistrovského utkání od jeho úvodu je minimálně 7 a maximálně 18. Střídání hráčů je možné opakovaně, ale pouze v přerušené hře. Při porušení pravidel nařídí rozhodčí nepřímý volný kop ve prospěch druhého družstva. Klesne-li počet hráčů pod minimální počet hráčů, nelze v utkání pokračovat. Střídání se provádí z vymezeného prostoru podél delších stran hřiště. V případě vyloučení hráče během utkání hraje družstvo bez vyloučeného v oslabení. Vyloučený se nesmí opětovně zapojit do hry.
  • h. Hráči musí být před i po celou dobu střetnutí řádně ustrojeni a dodržovat předepsanou výstroj (v kategorii mladších žáků není dovoleno hrát s kopačkami s vyměnitelnými kolíky, hráči musí mít chrániče holení).
  • i. V kategorii mladších žáků se hraje s míči velikosti "4".
  • j. Hrací doba jednoho utkání je pro mladší žáky 2 x 35 minut s dodržením poločasové přestávky 15 minut.
  • k. Závěrečný pozdrav se provádí hokejovým způsobem (ruce si podají všichni hráči).
  • l. V kategorii mladších žáků neplatí ofsajd.
  • m. Při provádění volných kopů smí stát hráči soupeře minimálně 6 metrů od míče.
  • n. Utkání rozhoduje jeden delegovaný rozhodčí PFS. V případě, že delegovaný rozhodčí se nedostaví, hlavního rozhodčího určí los. Hlavní rozhodčí je zodpovědný za správně vyplněný zápis o utkání a za průběh utkání.


Hlavní přednosti

Hráči jsou daleko častěji ve styku s míčem a zmenšený herní prostor nutí hráče k větší herní spolupráci (rozdíl v četnosti zásahů hráčů do hry je podstatně větší než v normálním fotbale). Hokejové střídání je příčinou maximálního vytížení a soustředění každého hráče na hru po celé střetnutí. Utkání jsou provázena daleko častější střelbou a tím i brankář je podstatně více zapojován do hry. Branky rozměrů 2 x 5 metrů znamenají, že svými rozměry odpovídají herním situacím pro kategorii mladších žáků - svou velikostí jsou úměrné prostoru. Na základě těchto dílčích předpokladů, lze formulovat celkový závěr. Hlavní význam spočívá v tom, že při formování individuálního herního projevu je zachována herní spolupráce ve hře celého družstva.

Organizace soutěží

Pro soutěžní ročník 2011/2012 se počítá se zachováním nynějšího stavu rozdělení a počtu fotbalových oddílů do jednotlivých soutěží (přebor mladších žáků, 1.třídy a 2.třídy). Soutěže se budou organizovat dlouhodobě formou jednorázových utkání na základě rozlosování soutěže. Podobně jako všechny ostatní mládežnické soutěže, tak i v kategorii mladších žáků hrají chlapci narození po 1. 1. běžného roku do 13 let. Do dlouhodobé tabulky se budou započítávat výsledky dle platného bodovacího systému – vítězství na hrací ploše = 3 body, remíza na hrací ploše = 1 bod, prohra na hrací ploše = 0 bodů.


Kompletní pravidla je možno shlédnout na tomto odkazu na stránkách PFS

nebo si je můžete stáhnout ZDE[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Jiří Navrátil | Vydáno dne 08. 06. 2011 | 2871 přečtení |
Zdroj: PFS - www.fotbalpraha.cz |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
SK-UjezdP4.cz © 2011 - 2014. [vytvořeno v phpRS, design: NAVR ]